X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پرورش پرنده زینتی.قرقاول.کبک ، پرورش بلدرچین ، شرایط اولیه راه اندازی تولید وپرورش کبک و بلدرچین ، پرورش بلدرچین یابوقلمون ،

جمعه 9 مرداد‌ماه سال 1394
پرورش پرنده زینتی.قرقاول.کبک
محمد
سلام اقای مهندس
من چند بار سوال پرسیدم و البته همیشه سر میزنم اطلاعاتمو افزایش میدم.. جا داره از صمیم قلب تشکر کنم و براتون آرزوی موفقیت و خیر و برکت کنم..
با اجازتون باز هم سوالاتی داشتم.سعی میکنم کوتاه بپرسم:
- بخاطر علاقه ای که دارم تو خونه کبک و بلدرچین توی قفس صنعتی دوطبقه که خریدم پرورش میدم..
حال میخواستم توی حیاط خونه به اندازه ۲ متر مربع تو باغچه زیر درخت برای قرقاول قفس درست کنم. با توجه به فاصله دو متری قفس کبک و بلدرچین با محلی که میخوام برای قرقاول..مشکلی پیش نمیاره از جهت بیماری برای هرکدوم؟
برای ۲ متر ۴ عدد قرقاول نژاد امریکایی مناسبه؟
و اینکه زمستون قفس کبک و .. رو میتونم ببرم انباری گرم باشه اما قفس قرقاول ها تو باغچه رو نهایتا کارتن و پلاستیک بپوشونم خیس نشه اما دما پایین باشه مشکلی داره؟ برای قرقاول هایی که تا زمستون ۵ ماهه باشن..حداقل دمای مناسب چند باید باشه که زنده بمونن؟
یا اینکه کلا مخالف این کار هستید از جهت دما و بیماری و از خیر قرقاول بگذرم...
در مورد کبک ها ۱۰ تا ماده ۳ تار نر هستن. از ۵ ماهگی تاریکی دادم.به ۸ ساعت روشنایی ۱۶ تاریکی رسیده. تا کی باشید اینجور باشه تا تخمگذاری کنن.و اگر به تخمگذاری رسیدن میشه به حالت روز معمولی ۱۴ ساعت روشنایی نگهشون داشت یا تا اخر باید ۸ ساعت روشنایی باشه؟
ببخشید طولانی شد... ممنونم.
سه‌شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ @ ۱۱:۴۳ ب.ظ


سلام
مراقب باشید چون اگر بیمار شوند بدلیل اینکه در یک حیاط نگهداری می کنید ممکن است همه آنها بیماری بگیرند.
دما کمتر از 14 درجه پایین تر مشکلات پیش میاره،در صورت کشیدن نایلون بایستی شبا مقداری هوا خارج شود و وارد شود تا دچار خفگی نشوند.
کبک ها معمولا یکدوره تخم میگذارن و چند ماه استراحت میکنن برای همین طوری تنظیم کنید اولین تخمگذاریشون اواخر اسفند و اوایل بهار باشد.سعی کنید در اخر پاییز و دی و بهمن روشنایی را کمتر کنید چون تخمگذاری در منزل با این شرایط هزینه بیشتری دارد.


پرورش بلدرچین
اکبر
با سلام خدمت مهندس عزیز
میخواستم ببینم میشه بلدرچین رو کرج کرد؟ اگه میشه راه حل چیه؟
من چن تا بلدرچین 45 روزه دارم.
ممنون میشم
چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ @ ۰۲:۴۶ ب.ظ


در قفس نه
ولی اگر باغچه ای باشه که احساس اسارت نکنن احتمال دارد.
از دستگاه استفاده کنید.


در تماس بودن با شما
حجت اله معصومیان
از مطالب ارایه شده در وبلاگتون استفاده کردم و امیدوارم از طریق ایمیل در ارتباط باشیم
ممنون
شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ @ ۰۲:۲۲ ب.ظمشاوره
خدیجه چهرازاد
باسلام.لطفا در مورد شرایط اولیه راه اندازی تولید وپرورش کبک و بلدرچین و هم چنین حداقل سرمایه لازم برای شروع این کار توضیح بدین..باتشکر
شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ @ ۰۷:۵۰ ب.ظسلام
اگر بخواهید درآمد داشته باشید حداقل اتاقی به مساحت 12 متر مربع با وسایل گرمایشی و روشنای و اگر قفس ببندید فن تهویه لازم است.اگر هوای شهرتان در تابستان گرم باشد بایستی برای خنک کردن اتاق هم از اول چار بیندیشید.سقف چوبی نباشد.کف خیس یا باعث گرد و خاک نشود.
برای نگهداری جوجه ها بایستی اتاق جداگانه در نظر بگیرید.
برای تخمگذار اگر در فروش مشکلی ندارید یه قفس 400-500 قطعه کفایت میکند.اگر در فروش شک دارید در کف پرورش دهید با حدود 200-300
ولی اگر میخواهید تفریح کنید و در کنارش بیشتر لم کار دستتان بیاد با 50 تا جوجه 10-15 روزه
با این توضیحات حداقل 250000 تومن


پرورش بلدر جین
اامیر
سلام نوع غذا جای مناسبش برام بگید
سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ @ ۰۲:۳۲ ق.ظ
سلام
حداقل اتاقی به مساحت 12 متر مربع با وسایل گرمایشی و روشنای و اگر قفس ببندید فن تهویه لازم است.اگر هوای شهرتان در تابستان گرم باشد بایستی برای خنک کردن اتاق هم از اول چار بیندیشید.سقف چوبی نباشد.کف خیس یا باعث گرد و خاک نشود.
برای نگهداری جوجه ها بایستی اتاق جداگانه در نظر بگیرید.
غذا هم که معمولا براحتی میتوانید در خیابانهای شهرتان از دان فروشیها و خوراک دام فروشیها بخرید.


پرورش بلدرچین یابوقلمون
میلاد
جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ @ ۱۲:۰۲ ق.ظ


سلام
هر دو مناسبن،بوقلمون زمان بیشتری میبرد.


سوال
مرتضی
سلام مهندس...20ساله هستم از بابل..چند وقتیه که به فکر پرورش بلدرچین هستم و قصد دارم با کمترین هزینه اضافی پرورش رو شروع کنم...به نظر شما در مرغداری کوچکی که ظرفیتش600تا مرغ است،چه تعداد بلدرچین میشه پرورش داد(حداکثر) و همچنین چون میخوام روی بستر پرورش بدم شما بلدرچین گوشتی را پیشنهاد میکنید یا تخم گذار؟تازه وارد بودن و بی تجربگی مرا در نظر بگیریدسلام
در هر متر مربع 50 تا،بستگی به فروشتان دارد.برای گوشتی حداقل 20-30000 تا باید پرورش بدید ،اما اگر تکی بفروشید 2-3000 تا هم سود دارد.

بلدرچین
علی
سلام اقای مهندس
میخواستم ببینم هر بلدرچین گوشتی در طول دوره چند گرم دان مصرف میکند؟ و برای پرورش 5000 بلدرچین گوشتی چقدر سرمایه نیاز است و ایا سود دارد؟ وبرای پرورش در بستر چند متر مکان نیاز است؟
باتشکر. علی از شیراز.
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ @ ۱۲:۲۷ ب.ظ


سلام 750-830 گرم بسته به نوع دان،طول دوره و هوای محوطه
اگر تکی بفروشید 2-3000 تا هم سود دارد.
در هر متر مربع 50 تا